Zaměstnanci a home office, studenti a vzdálená výuka

Dnes, díky epidemii koronaviru, více než kdy jindy, firmy potřebují řešit práci z domova tzv. home office. Nejsou to samozřejmě jen firmy a jejich zaměstnanci, ale i studenti a učitelé potřebují spolu efektivně komunikovat. Nástrojů na online videokonference je celá řada: Skype, Hangouts, Zoom, Webex, MS Teams. Většina z nich je díky koronaviru zdarma po dobu nouzového stavu.

Pokud ale existuje skupina lidí a nemá vytvořený účet na stejné platformě, nejspíše vás čeká nastavování, instalování a registrování. Najdou se i nástroje, se kterými toto dělat nemusíte.

JITSI

Jitsi je opensource řešení, tedy bez omezení a zdarma. Ná této adrese https://meet.jit.si/ jednoduše vytvoříte online kanál, jehož adresu předáte uživatelům, se kterými si přejete komunikovat. Vše běží v interntovém prohlížeči. V podstatě to samé můžete používat na adrese https://meet.vpsfree.cz/ (v češtině). Jitsi umožnuje komunikaci přes všehni možné platformy např. verzi pro Android si můžete stáhnout z GooglePlay. Ovládání je velmi podobné. Výhoda Jitsi je, že se nikde nemusíte registrovat, stačí vytvořit konferenční místnost.

Whereby

Zde již regisraci budete potřebovat, ale je umožněna i pomocí vašeho google účtu, který má již většina z vás díky telefonu s OS Android. Stačí se tedy přihlásit na této adrese https://whereby.com/user/signup .